fbpx

dB technologies Opera 15

Aktívne reproboxy série Opera plnili niekoľko rokov náročnú úlohu vlajkovej lode produkčného portfólia značky dB Technologies a počas tejto doby zanechali tieto vo svojej dobe revolučné boxy zreteľnú a nezmazateľnú stopu v histórii ozvučovacej techniky. S ďalšou generáciou radu Opera, predstavenú v roku 2016, sa technologický vývoj firmy vracia k svojim koreňom a svojim užívateľom predstavuje úplne nový rad profesionálnych aktívnych boxov vo veľkostiach 10″, 12″ a 15″.
Výnimočný výkon a unikátny akustický dizajn sú tu prepojené tak, aby priniesli svojmu užívateľovi čistý a prierazný zvuk, ktorý sa ľahko prispôsobí živému aj reprodukovanému hudobnému materiálu. Vo svojej triede za bezkonkurenčnú cenu ponúka ľahká a ľahko prenosná séria Opera nečakaný akustický výkon, pokročilý DSP procesing, užívateľskú prívetivosť a dokonalé zvukové vlastnosti.
Jedným z kľúčových prvkov úspechu Opery je asymetrická horna, ktorá bola v novej verzii kompletne prepracovaná tak, aby vyhovovala požiadavkám na asymetrické vertikálne vyžarovanie a súčasne extrémne široké vyžarovanie horizontálne, ktorá zaisťuje optimálnu distribúciu zvuku aj pre poslucháčov v najvzdialenejších radoch.
Všetky tri modely sú poháňané veľmi efektívne fungujúcom zosilňovačom triedy D s výkonom 600 W. Pokročilý DSP procesor využíva účinné filtre FIR, ktoré zabezpečujú signál pre oba meniče, ktorý poslucháč vo všetkých miestach priestoru následne vníma ako krištáľovo čistý a frekvenčne vyvážený.
Užitočnou pomôckou, ktorej iste ocenia predovšetkým protagonisti rôznych one-man-show, sú dva vstupné kanály s konektormi XLR aj TRS, ktoré popri linkových signálov umožňujú pripojiť aj zdroje s mikrofónny alebo nástrojvou úrovňou, čím nahradí malý mixážny pult a DI Box. Na linkový výstup boxu je možné nasmerovať buď kombináciu oboch kanálov, alebo len signál kanálu č.1.
Osem ekvalizačných presetov zahŕňa nastavenie vhodné pre rôzne typy použitia boxu v FOH či monitorovej konfigurácií a umožňuje tak jeho dokonalé prispôsobenie každým podmienkam.
Integrované hniezdo pre 36 mm reproduktorovú tyč, zadná stena, ktorej 45 ° skosenie dovoľuje jednoduché použitie v úlohe pódiového monitora a tri zavesovacie body M10 len podčiarkujú zrejmú ašpiráciu série Opera na titul nespochybniteľného kráľa univerzálnych ozvučovacích systémov.